Olympia > O značce Olympia

Olympia Cicli je jednou z nejstarších italských firem zabývajících se výrobou jízdních kol. Její historie sahá až do roku 1893. Před 21 lety oslavila značka 100 let existence – století inovací, zdokonalování a nových technologií. I v současné době je hlavním cílem značky inovace = neustálé vylepšování a snaha o vytvoření nadčasového stroje/kola, bez opomenutí svých dávných kořenů a respektování tradičních hodnot značky Olympia.

Olympia – cyklistika jako životní styl již od roku 1893

Tvůrcem značky Olympia byl pan Carlo Borghi, který roku 1893 začal stavět jízdní kola v malé dílně ve městě Porta Genova. Jeho dílna se brzy stala místem, kde se scházeli cyklističtí průkopníci a nadšenci. Již od počátku své existence byly produkty Olympia představovány cyklistickému světu a jejími koly byli vybaveni známí italští cyklisté jako Tano Belloni, Giuseppe Pancera, Raffaele di Paco, Luigi Marchisio nebo Enrico Mollo, který se roku1940 umístil na druhém místě v Tour of Italy. Ze zahraničních jezdců závodili na kolech Olympia belgičan Jean Aerts, Vincente Trueba ze Špenělska a René Vietto z Francie a další.

V rodinné tradici výroby kol pokračovaly i další generace rodiny Borghi až do roku 1959, kdy byla obchodní značka Olympia prodána bratrům Fontana. Ti již vlastnili rozvíjející se cyklistickou společnost v provincii Padova. Noví vlastníci zdokonalili technické parametry rámů a přispěli tak k proslavení značky Olympia.

V 70. letech minulého století se objevila revoluční myšlenka uvést na trh jízdní kolo, profesionální z hlediska designu a použitých materiálů, ale určené zejména k rekreační jízdě. Vzniklo tak ideální řešení pro ty, kteří chtěli kolo pro rekreační cyklistiku, aniž by se vzdali závodních vlatností rámu. Tento požadavek je dodnes uspokojen modelovou řadou fitness silničních a fitness cestovních kol.

V 80. letech se v Evropě objevila první horská, neboli MTB, kola dovezená z USA. Rodina Fontana učinila strategické rozhodnutí, když se rozhodla rozšířit své znalosti v této oblasti a investovat nemalé prostředky do výroby. Tento krok se později ukázal být zásadním pro další budoucnost firmy. Horská kola Olympia se postupně plnohodnotně začlenila do nabídky a v dnešní době si produkci značky Olympia bez horských kol snad ani nelze představit.

Filozofie v každém jízdním kole Olympia

Inovace a kvalita zpracování představují klíčové faktory úspěchu při výrobě kol. V současné době nepředstavuje jméno Olympia pouze část cyklistické historie, ale zahrnuje v sobě to nejpokrokovější, co může cyklististický průmysl 21. století nabídnout. Nově vyvinuté výrobky jsou podrobeny velmi náročnému testování a Olympia je mnoha špičkovými cyklisty a odborníky označována za vynikající laboratoř, zejména díky využití řady inovativních postupů. Plodem usilovného výzkumu je karbonový rám (monocoque carbon frame), a to jak pro horská, tak pro silniční kola. Již v roce 2005 se nabídka rozšířila o hliníkové rámy vyráběné převratnou technologií hydroforming.

Až do nedávna byl za účelem exportu vyroben jen omezený počet kol, protože veškerá produkce byla absorbována domácím trhem. V současné době se však společnost Olympia začíná orientovat také na zahraniční trhy, aby posílila svoji pozici v rámci cyklistického průmyslu.

A jaké je tajemství úspěchu značky Olympia? Jedná se zejména o kombinaci zachování tradičně výborného řemeslného zpracování kol Olympia a moderních konstrukčních řešení na vysoké technologické úrovni. Nemalou měrou se na úspěchu kol Olympia a jejich optimální geometrii podílí špičkoví závodníci týmu z Olympia. Jejich zpětná vazba a připomínky k jízdním vlastnostem a geometrii rámů jsou pro výrobce závodních kol naprosto nepostradatelné!

Tajemství úspěchu jízdních kol Olympia

Základem úspěchu je rychle a efektivně uspokojovat potřeby trhu. To zajišťuje zkušený tým zaměstnanců, který ročně vyrobí zhruba 17 000 kol určených do téměř 440 prodejních míst po celé Itálii a zahraničním odběratelům.

V současné době společnost Olympia zakládá svůj další rozvoj na výzkumu nových materiálů a využití nových technologií. Objev nanotechnologií bylo pro firmu novým impulsem; jejich výzkum pro možné využití při výrobě kol zahájila Olympia na počátku 21. století. Firma byla průkopníkem ve využití technologie hydroforming u hliníkových rámů. V roce 2009 byla firma zařazena nejvýznamnější italskou designovou asociací ADI (Association for the Industrial Design) do ADI Design Index 2009, neboli výběru výrobců s nejlepším produktovým designem. Firmy zařazené v tomto seznamu jsou kandidáty na nejznámnější a nejprestižnější italskou cenu v oblasti designu: GOLDEN COMPASS AWARD (COMPASSO D´ORO).

BIKEMARAST, jízdní kola OLYMPIA a jejich prodej v ČR

BIKEMARAST je od roku 2010 zástupcem značky OLYMPIA CICLI v České Republice. Zabýváme se zejména maloobchodním prodejem kol značky OLYMPIA koncovým zákazníkům, v určité míře i velkoobchodním prodejem obchodníkům s cyklistickým materiálem.

Kolekce jízdních kol OLYMPIA je rozdělena na dvě sekce – RACE SERIES a STREET SERIES.

  • V kategorii RACE jsou umístěna horská, silniční kola a fitness silniční kola, která jsou stavěna individuálně dle představ zákazníka. Široké spektrum volitelných kombinací komponentových sad, zapletených kol a odpružených vidlic (u horských kol) dává zákazníkovi možnost realizovat vlastní představu o novém kole na zakázku, ovšem za cenu kola sériového. Vše je detailně popsáno v cenících a obsáhlých rozpisech komponentových tabulek. Každý rám je navíc nabízen v několika barevných kombinacích typického OLYMPIA RACE DESIGNu. Vzniká tak prostor pro detailní nalazení vašeho nového speciálu přesně podle vašich představ.
  • Kategorie STREET je zastoupena Fitness cestovními, krosovými, trekovými, městskými a retro koly. Jedná o sériové modely, v některých případech s volitelnou výbavou. Hlavní znaky této kolekce jsou kvalitní rámy, funkční osazení a špičkově provedený, ale decentní design.

Jednotlivé kategorie jízdních kol OLYMPIA

Silniční kola Olympia

Jsou srdeční záležitostí značky Olympia. Od vzniku firmy Olympia v roce 1893 uběhlo dlouhých 80 let ve kterých se fima zaměřovala převážně na silniční kola. Po nástupu horských kol se rychle etablovala mezi nejlepší výrobce oboru i v tomto segmentu, ovšem silničářská krev pulzuje konstruktérům v těle i nadále. Důkazem je neopakovatený design těchto kol, vycházející z tradic silniční cyklistiky. Silniční kolekce zaujme svoji šíří a rozmanitostí nabídky komponentového osazení. Od sportovních kol, přes klasická závodní kola až po závodní top model s rámem vážícím pouhých 820 gramů. Vše v nejvyšší možné kvalitě materiálu a za využití nejvyspělejších technologií. Díky široké nabídce kombinací komponentů přispůsobí každý zákazník kolo individuálním požadavkům.

Horská kola Olympia

Široká škála modelů zahrnuje pevné i odpružené rámy od kvalitních hliníkových modelů až po velice lehké karbonové. Samozřejmostí je výběr z provedení s koly 26“, 27,5“, nebo 29”. Vybírat může jak začátečník seznamující se s krásami jízdy na horském kole, tak cyklista s proporcemi profesionálních závodníků. Náročný vývoj karbonových rámů Olympia přinesl své ovoce v podobě závodní kolekce pevných (hardtail) a odpružených rámů pro závodní cross country. V případě horských kol vyšší třídy je karbon dnes již relativně běžným stavebním materiálem rámů. Jelikož se však jedná o drahý konstrukční materiál, levná „karbonová“ kola nemohou nabídnout kromě designu nic z tolik opěvovaných vlastností opravdového karbonového rámu. Torzní tuhost, dostatečná míra pohodlí, schopnost pohlcovat otřesy, optimální geometrie a nízká váha rámu jsou vlastnosti, které má závodní karbonový rám nabízet. Optimální kombinace výše uvedených navzájem protichůdných charakteristik je znakem promyšlené skladby vláken a kvalitní rámové výroby, na kterou se u kol OLYMPIA můžete spolehnout.

Fitness silniční kola / Fitness cestovní kola Olympia

Ucelená řada sportovních kol kombinuje rychlost a tuhost závodních silničních kol s velkou mírou pohodlí. Tato řada kol je určená pro sportovce všech věkových kategorií. Vlastnosti silničních kol pomáhají rychlé akceleraci a celkové rychlosti kola. Rovná řídítka, pohodlné gripy a sportovní posed kola přizpůsobují nekompromisní vlastnosti závodních kol požadavkům rekreačních cyklistů. Špičková kvalita rámů a vyvážená skladba komponentů spolu s vysokou mírou individiality jsou v této katagirii samozřejmostí.

Krosová kola Olympia

Produktová řada s označením HYBRID bikes nabízí kola, s nimiž zdoláte všechny druhy povrchů jako jsou asfalt, polní i lesní cesty. S přehledem se proplete se nástrahami tratě zejména díky pohotové geometrii rámů, stavitelnému představci a vyvážené skladbě komponentů. Pozornost si zaslouží i hliníkové rámy tvarované pomocí technologie hydrofirming.

Trekingová kola Olympia

Řada trekingových kol s nadstandardní výbavou pro všechny, kteří potřebují na svých cestách, výletech a expedicích spolehlivého pomocníka. Stroj, který je za všech okolností podrží a doveze do cíle. Kromě bezchybně zvolené skladby kvalitních komponentů v této kategorii naleznete kvalitní rámové základy a typický Olympia design.

Městská kola Olympia

Kola této řady se hodí jak do města, tak na dlouhé cesty, za prací i zábavou. Kola určená pro výletníky a cestovatele všech věkových kategorií nabízí vyspělé technologie jak u karbonových, tak u zeslabovaných hliníkových rámů. Maximální komfort, dlouhá životnost a nejlepší možné osazení je vizitkou této kategorie.

Retro kola Olympia

Nádherná, do nejmenšího detailu propracovaná kolekce retro kol, se kterými vzbudíte zaslouženou pozornost. Tato kola nenachají nikoho chladným, dokonce i zastánci moderních technologií při pohledu na tyto vyjimečné kousky pocítí eleganci starých dobrých časů. Řada kol Olympia Retro nabízí maximálně stylovou přepravu z bodu A do bodu B. Užijte si vyjížďky na stezce podél vody nebo po městě s těmito vyjímečně koncipovanými koly!