Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.

Německá kola Ghost - novinka v nabídce

01.12.2020

Vážení zákazníci,

naší novinkou pro sezonu 2020/2021 jsou kola německého výrobce Ghost.

V nabídce budeme mít průřez celou kolekcí od dětských, přes horská (pevná i celoodpružená), gravel až po městská kola.

Kolekce 2021 je pestrá nabídkou neotřelých designů a bohatá šíří nabídky modelů v jednotlivých kategoriích. Hlavní roli vždy hraje perfektně zvolený poměr cena versus komponentové osazení, který je v případě kol Ghost nakloněn na stranu zákazníka. 

Postupně naskladňujeme nové modely 2021, k vidění a vyzkoušení již máme v naší prodejně modely horských kol Kato a Nirvana.

Přijďte se do naší kamenné prodejny podívat na nové modely kol Ghost 2021!

Bikemarast

 Více o značce Ghost napoví slova samotného výrobce:

"Už čtvrt století náš svět tvoří kola postavená na poznatcích z nejextrémnějších závodů na světě. Kola, která se v kombinaci s kvalitními komponenty a moderním designem, zaměřují na čistou radost z jízdy, funkčnost a dlouhou životnost.”

Příběh ukrytý za koly Ghost

GHOST vyrábí kola již více než 20 let. Každý z modelů má svůj vlastní charakter. Vývojáři jsou zkušení cyklisté napříč všemi disciplínami, a to ve výsledku znamená, že každý model má svůj vlastní nezaměnitelný rukopis. To, co dělá kola Ghost unikátní je fakt, že do každého vkládáme ohromnou dávku vášně a poctivé práce.

Historie

Společnost GHOST-Bikes byla založena dvěma mladými nadšenci: Uwem Kalliwodou a Klausem Mohwaldem ve Waldsassenu, v Horní Falci severního Bavorska v roce 1993. Společnost vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní kola pro profesionální i rekreační jezdce. Sortiment zahrnuje horská kola, silniční kola, trekkingová kola, elektrokola a městské modely. GHOST také sponzoruje jedny z nejlepších světových MTB týmů a jezdců, jakým je například Tomáš Slavík.

Společnost se úspěšně rozvíjí a zaměstnává 335 zaměstnanců, z nichž 135 pracuje v městě Waldsassen, kde vše začalo a dodnes se zde vyrábí 70% všech kol. Dále má společnost pobočky v Nizozemsku, Španělsku, Koreji, jižní Číně a na Tchaj-Wanu. V roce 2008 se GHOST stal členem skupiny Accell Group z Nizozemí. Accell se rozhodl důvěřovat odborným znalostem zakladatele společnosti Uweho Kalliwody (CEO), který i nadále zůstává ve vedení společnosti.

Vývoj a technologie

Za každým z modelů Ghost se ukrývá propracovaný vývoj. Často ladí ty nejmenší detaily i několik měsíců, dokud nejsou spokojení. Vývoj pokládá základy pro design, funkčnost a další charakteristické prvky kol Ghost. Je to místo, kde vznikají inovativní řešení.

Vývojáři „stáje“ Ghost jsou zkušení inženýři. Ale to, co je snad nejdůležitější, je fakt, že jsou nadšení cyklisté, kteří se účastní mnoha závodů. Každý vývoj začíná nápadem, inspirací nebo vizí, která se následně zhmotňuje v náčrtech a je propracována v 3D vizualizacích a simulacích. Nové prototypy jsou pak prvně testovány na testovacích lavicích.

Je to jediný způsob, jak můžou zaručit odolnost a bezpečnost výrobků. Nakonec přichází pravděpodobně nejdůležitější krok celého procesu: prototypy opouští laboratoř a jsou, za pomoci týmových jezdců, vystaveny náročným testům v reálných podmínkách. Data z testů inženýři využijí ve finálním vývoji a výsledkem jsou kola, na která jsou pyšní, jak lidé, kteří je vyrobili, tak i lidé, kteří na nich jezdí.

Ne všechno se dá vyřešit na monitoru počítače. Někdy je potřeba zhmotnit nové nápady za účelem testování. Díky pokročilému počítačovému modelování je dnes možné rychle vyrábět modely v malém měřítku, ale tito lidé, i když preferují prototypy, chtějí je i osedlat. Jen tak můžou přesně cítit, co funguje a které detaily je třeba zlepšit. Jakmile prototypy dostanou reálnou podobu, ihned se stanou předmětem intenzivního testování týmových jezdců a zkušených bajkerů. Díky tomu je možné realizovat jejich připomínky ještě před sériovou výrobou. V závislosti na modelu také úzce spolupracují s dodavateli odpružení, aby našli to nejoptimálnější nastavení pro vaši jízdu.Zpět na výpis novinek