Váš prohlížeč není podporován. Doporučujeme použít nejnovější Chrome, Firefox nebo Safari.

Obchodní podmínky

Prodávající

Marek Vitoch 
Na Pankráci 34
140 00 Praha 4

IČO: 76636194
DIČ: CZ8305264539

Telefon: +420776346435 (Po - Pá, 12:00 - 19:00)
E-mail: info@bikemarast.cz

Prodáváme prostřednictvím e-shopu BIKEMARAST.cz  - prodej jízdních kol a veškerých doplňků pro kvalitní provozování všech druhů cyklistiky. Jsme plátci DPH.

Objednání zboží

Každá objednávka je brána za závaznou. Na zboží je možné se informovat telefonicky, ovšem objednávku lze provést pouze vyplněním registračního formuláře a provedením objednávky.
Vyplněním objednávky kupující souhlasí s obchodními podmínkami a kupní smlouva nabývá platnosti převzetím a uhrazením objednaného zboží. Před prvním nákupem je nutné vyplnění registračního formuláře, kterým dáváte souhlas k užívání Vašich osobních dat pro účely internetového obchodu bikemarast.cz, viz ochrana osobních dat. Nabízíme také možnost nákupu bez registrace, ovšem poté nebude možné sledovat stav Vaší objednávky on-line. Bez registrace toto není možné.

Zrušení objednávky

Až do momentu potvrzení objednávky může jak zákazník, tak i dodavatel zrušit objednávku bez udání důvodu.

Dodání zboží

Uděláme maximum pro to, aby se k Vám objednané zboží dostalo v co nejkratším termínu.
Zboží skladem expedujeme zpravidla do 24 hodin od přijetí objednávky. Ostatní zboží dle možnosti ostatních dodavatelů a pružnosti přepravců. V zásadě se dá spoléhat na informace o dostupnosti u každého zboží. V případě prodlevy Vás budeme informovat. Stav objednávky lze sledovat pomocí Vaší registrace na Bikemarast.cz

Převzetí zboží

Osobní převzetí:

Objednané zboží je možné osobně převzít v kamenné prodejně BIKAMARAST na adrese: Ďáblická 339/14, 182 00, Praha 8 - Ďáblice. V prodejně je možné zboží zaplatit v hotovosti, kartou nebo formou bezhotovostního odběru zboží po uhrazení částky na účet e-shopu: 2500419958/2010.

Doprava poštou:

Vždy si zkontrolujte a prohlédněte stav zásilky ihned po převzetí a za přítomnosti zaměstnance přepravní společnosti. Pokud bude obal zboží mechanicky nebo jinak poškozen je nutné nechat zhotovit záznam o poškození a nechat si tuto skutečnost přítomným zaměstnancem přepravní společnosti  potvrdit.

Podmínky převzetí zboží včetně odpovědnostních vztahů se řídí dle podmínek přepravce.

Doprava zásilek přepravní službou:

Vždy si zkontrolujte a prohlédněte stav zásilky ihned po převzetí a za přítomnosti zaměstnance přepravní společnosti. Pokud bude obal zboží mechanicky nebo jinak poškozen je nutné nechat zhotovit záznam o poškození a nechat si tuto skutečnost přítomným zaměstnancem přepravní společnosti potvrdit.

Podmínky převzetí zboží včetně odpovědnostních vztahů se řídí dle podmínek přepravce.

Přeprava

Přepravu zboží po území České a Slovenské Republiky zajišťují firmy PPL nebo Česká Pošta.

Přepravní poplatky se řídí dle výše ceny objednaného zboží:

  • Doprava na území České Republiky prostřednictvím PPL nebo České pošty s dodáním do 1-2 pracovních dní.
  • Přepravní náklady:
  • Při objednávce ve výši 1 – 3999 Kč činí expediční poplatky 120, respektive 130 Kč (včetně DPH) při zaslání na dobírku nebo 100, respektive 110 Kč (včetně DPH) při platbě předem.
  • Při objednávce ve výši 4000 Kč a více je dopravné ZDARMA = hrazena prodávajícím.

 

  • Doprava na území Slovenské Republiky:
  • Zákazníkům ze Slovenska zasíláme zboží balíkem nasmlouvaných přepravních společností (nejčastěji PPL, GLS).
  • Platba je na dobírku.
  • Přepravní náklady:
  • Při objednávce ve výši 1 - 7999 CZK činí dopravné 299 Kč
  • Při objednávce ve výši 8000 a více CZK je dopravné je ZDARMA = hrazena prodávajícím

Záruční podmínky a způsob reklamace

viz. reklamační řád

Odstoupení od smlouvy

Právo zákazníka na odstoupení od smlouvy:

Zákazník má právo odstoupit od smlouvy v souladu s  § 1829 odst. 1 občanského zákoníku do 14ti kalendářních dnů od převzetí zboží. Taktéž má zákazník možnost odstoupit od smlouvy v případě, že zásilka neodpovídá objednanému zboží.

Právo dodavatele na odstoupení od smlouvy:

Na straně dodavatele je možné odstoupení od smlouvy  v době od přijetí objednávky do jejího potvrzení objednateli, a to z důvodu nedostupnosti zboží či výrazné změny kurzu či ceny zboží. V této situaci Vás vždy budeme kontaktovat a nabídneme Vám alternativní  řešení.

Postup odstoupení od smlouvy:

Dle výše uvedeného tak může zákazník učinit do 14 kalendářních dnů od převzetí zboží. Zboží je možné vrátit pouze  nepoužité, v kompletním stavu včetně jeho příslušenství, návodů a dokladů v originálním balení  a o této skutečnosti před zasláním zpět informovat prostřednictvím mailové adresy info@bikemarast.cz. Je nutné napsat číslo objednávky a datum nákupu a zaslat kopii dokladu o koupi zboží. V poštovních zásilkách, u kterých není patrné, z jakého důvodu se vracejí zpět, budou tyto vráceny na vlastní náklady odesílateli. V případě odstoupení od smlouvy uhradí dodavatel zákazníkovi cenu za prodané zboží a to na základě vystaveného a potvrzeného dobropisu.

Pokud je zboží vráceno dodavateli v jiném než neporušeném stavu, je zákazník povinen nahradit zejména náklady spojené s uvedením zboží do původního stavu a uhradit vzniklou škodu na zboží.

Na kupní cenu, která má být kupujícímu vrácena, může dodavatel započíst své skutečně vynaložené náklady spojené s vrácením zboží. Pokud nevzniknou dodavateli žádné náklady s navrácením zboží do původního stavu, vrátí zákazníkovi celou kupní cenu, včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Podnikatel vrátí spotřebiteli přijaté peněžení prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím spotřebitel souhlasil a pokud mu tím nevzniknou další náklady. Jestliže zákazník zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který dodavatel nabízí, vrátí dodavatel zákazníkovi náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží.

Odstoupí-li zákazník od kupní smlouvy, dodavatel není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky zákazníkovi dříve, než mu zákazník zboží předá nebo prokáže, že zboží dodavateli odeslal.

Náklady na vrácení zboží dodavatel zákazníkovi ve smyslu § 1820 odst. 1 písm. g) občanského zákoníku nehradí.

Ochrana osobních údajů

viz. zpracování osobních údajů

Závěrečná ustanovení

Zde uvedené obchodní podmínky jsou platné pro všechny kupní smlouvy mezi dodavatelem a zákazníkem. Dodavatel si vyhrazuje právo obchodní podmínky měnit. A to formou informace na webu internetového obchodu bikemarast.cz - měsíc před účinností nových obchodních podmínek.

Tyto podmínky nabývají účinnosti dne 1. května 2014.